Projekt VR 21 - virtuální realita pro školy

Vážení partneři, dovolujeme si, Vám touto formou, představit PROJEKT VR 21, který jsme pro Vás vytvořili.

Jsme si vědomi, že naše společnost HNK NEKR s.r.o., která je součástí ryze české výrobní firmy NEKR SERVIS s.r.o. a která využívá, ve své profesní činnosti, veškeré moderní a nadčasové technologie, metody práce, musí dbát o svoji budoucnost, abychom se mohli pohybovat na samém vrcholu našeho oboru tak, jak tomu je doposud.

Proto si uvědomujeme, že nechceme stát stranou ve výchově našich nových, mladých spolupracovníků. Rozhodli jsme se podpořit zájem o technické obory, protože vnímáme nedostatek kvalifikovaných pracovníků ve výrobě a obchodu našeho odvětví.

Naší aktivitou, PROJEKTEM VR 21, chceme zábavnou formou vzbudit zájem žáků o technické učební obory a to nejen na učilištích, ale také na základních školách. Právě zde vidíme ten základní a velký personální potenciál. Rádi pomůžeme s projektovými rezervami škol, které jak předpokládáme, uvítají, že jsme schopni ruku v ruce spolupracovat na cíleném dualismu. Tedy propojení teoretické výuky na Vašich školách a praxe, která vhodně doplní orientaci mladých žáků a studentů v technických oborech.

Začali jsme prosto s vývojem modulů pro VR. Tato VR má oboustranně mnoho kladných přínosů:

  • Virtuální realitu (VR) vyvíjíme společně za pomocí pracovních skupin, které jsou složeny z učitelů vybraných škol. Takto se nám podařilo dosáhnout výsledku, který vychází přímo z potřeb učitelů. Učitelé si tak sami
  • Díky komunikaci se školami, jsme začali vyvíjet moduly pro technické obory, u kterých klesá zájem žáků, např. obor zedník, tesař a podobně.
  • VR nemá v žádném případě nahradit praxi, ale umožňuje, díky dílčím modulům, žákům zábavnou formou pochopit základní principy. Jednotlivé moduly jsou dělány na časový úsek 5 — 10 minut práce, aby se mohla zapojit celá třída.
  • Unikátní modulární — stavebnicový systém — umožňuje VR neustále rozšiřovat. Naše VR reaguje na nové technologie, poznatky a potřeby. Školy tak mají garanci, že i po letech, budou mít funkční a živý produkt, který jde s dobou a je pravidelně aktualizovaný.
  • Pro odborné školy jsou moduly zárukou úspor nákladů na nákup materiálů, žáci se nejdříve seznámí a vyzkouší si problematiku (např cihelné vazby, zakládání, překlady a podobně) ve VR a pak jsou realizovány v praktické části výuky.
  • Pro odborné školy slouží moduly nejen v rámci výuky, při zkoušení, ale také při náborových akcích na základních školách.
  • Díky zábavné formě jsou vhodné moduly i pro žáky základních škol.

Rádi Vám VR předvedeme přímo na Vaší škole.

Novinky

Ilustrační Foto